Incoming constituency results
Time | Constituency | Elected constituency candidate |
---|---|---|
08:22:20 | Berlin-Lichtenberg |
Dr. Lötzsch, Gesine,
DIE LINKE |
08:21:51 | Berlin-Friedrichshain-Kreuzberg – Prenzlauer Berg Ost |
Bayram, Canan,
GRÜNE |
08:21:36 | Berlin-Tempelhof-Schöneberg |
Kühnert, Kevin,
SPD |
08:21:28 | Berlin-Charlottenburg-Wilmersdorf |
Müller, Rainer Michael,
SPD |
08:20:59 | Berlin-Steglitz-Zehlendorf |
Heilmann, Thomas,
CDU |
08:20:50 | Berlin-Spandau – Charlottenburg Nord |
Kleebank, Helmut,
SPD |
08:20:35 | Berlin-Reinickendorf |
Grütters, Monika,
CDU |
08:20:27 | Berlin-Pankow |
Gelbhaar, Stefan,
GRÜNE |
08:19:15 | Berlin-Mitte |
Steinmüller, Hanna,
GRÜNE |
08:14:34 | Berlin-Neukölln |
Demir, Hakan,
SPD |
08:14:34 | Berlin-Treptow-Köpenick |
Gysi, Gregor,
DIE LINKE |
08:14:34 | Berlin-Marzahn-Hellersdorf |
Czaja, Mario,
CDU |
10:09:09 | Rostock – Landkreis Rostock II |
Zschau, Katrin,
SPD |
10:09:09 | Vorpommern-Rügen – Vorpommern-Greifswald I |
Kassautzki, Anna Katharina,
SPD |
10:09:09 | Mecklenburgische Seenplatte I – Vorpommern-Greifswald II |
von Malottki, Erik,
SPD |
10:09:09 | Mecklenburgische Seenplatte II – Landkreis Rostock III |
Arlt, Johannes,
SPD |
10:09:08 | Schwerin – Ludwigslust-Parchim I – Nordwestmecklenburg I |
Alabali-Radovan, Reem,
SPD |
10:09:08 | Ludwigslust-Parchim II – Nordwestmecklenburg II – Landkreis Rostock I |
Junge, Frank Michael,
SPD |
10:09:08 | Halle |
Dr. Diaby, Karamba,
SPD |
10:09:08 | Burgenland – Saalekreis |
Stier, Dieter,
CDU |
10:09:08 | Mansfeld |
Farle, Robert,
AfD |
10:09:07 | Börde – Jerichower Land |
Dr. Kersten, Franziska,
SPD |
10:09:07 | Harz |
Brehmer, Heike Martina,
CDU |
10:09:07 | Magdeburg |
Kröber, Martin,
SPD |
10:09:07 | Dessau – Wittenberg |
Müller, Sepp,
CDU |
10:09:07 | Anhalt |
Ziegler, Kay-Uwe,
AfD |
10:09:06 | Altmark |
Dr. Wollmann, Herbert,
SPD |
10:09:06 | Biberach |
Rief, Josef,
CDU |
10:09:06 | Bodensee |
Mayer-Lay, Volker,
CDU |
10:09:06 | Ravensburg |
Müller, Axel Karl,
CDU |
10:09:06 | Zollernalb – Sigmaringen |
Bareiß, Thomas,
CDU |
10:09:05 | Konstanz |
Jung, Andreas,
CDU |
10:09:05 | Waldshut |
Schreiner, Felix,
CDU |
10:09:05 | Reutlingen |
Donth, Michael,
CDU |
10:09:05 | Tübingen |
Widmann-Mauz, Annette,
CDU |
10:09:05 | Ulm |
Kemmer, Ronja Helene,
CDU |
10:09:04 | Lörrach – Müllheim |
Stöcker, Diana Iris,
CDU |
10:09:04 | Emmendingen – Lahr |
Bury, Yannick,
CDU |
10:09:04 | Offenburg |
Dr. Schäuble, Wolfgang (verstorben),
CDU |
10:09:04 | Rottweil – Tuttlingen |
Weiss, Maria-Lena,
CDU |
10:09:04 | Schwarzwald-Baar |
Frei, Thorsten,
CDU |
10:09:03 | Rhein-Neckar |
Oppelt, Moritz Paul Georg,
CDU |
10:09:03 | Bruchsal – Schwetzingen |
Gutting, Olav Steffen,
CDU |
10:09:03 | Pforzheim |
Krichbaum, Gunther,
CDU |
10:09:03 | Calw |
Mack, Klaus,
CDU |
10:09:03 | Freiburg |
Kopf, Chantal Johanna Siglinde,
GRÜNE |
10:09:02 | Karlsruhe-Land |
Zippelius, Nicolas Benjamin,
CDU |
10:09:02 | Rastatt |
Whittaker, Kai Thorsten,
CDU |
10:09:02 | Heidelberg |
Dr. Brantner, Franziska Katharina,
GRÜNE |
10:09:02 | Mannheim |
Cademartori Dujisin, Isabel Andrea,
SPD |
10:09:02 | Odenwald – Tauber |
Warken, Nina Ingrid,
CDU |
10:09:01 | Heilbronn |
Throm, Alexander Richard,
CDU |
10:09:01 | Schwäbisch Hall – Hohenlohe |
Freiherr von Stetten, Christian Alexander,
CDU |
10:09:01 | Backnang – Schwäbisch Gmünd |
Dr. Gräßle, Ingeborg Gabriele,
CDU |
10:09:01 | Aalen – Heidenheim |
Kiesewetter, Roderich,
CDU |
10:09:01 | Karlsruhe-Stadt |
Mayer, Zoe,
GRÜNE |
10:09:00 | Nürtingen |
Hennrich, Michael (Mandat verzichtet),
CDU |
10:09:00 | Göppingen |
Färber, Hermann,
CDU |
10:09:00 | Waiblingen |
Stumpp, Christina Daniela,
CDU |
10:09:00 | Ludwigsburg |
Bilger, Steffen Rudi,
CDU |
10:09:00 | Neckar-Zaber |
Gramling, Fabian Benedikt Meinrad,
CDU |
10:08:59 | Oberallgäu |
Wittmann, Mechthilde,
CSU |
10:08:59 | Ostallgäu |
Stracke, Stephan,
CSU |
10:08:59 | Stuttgart I |
Özdemir, Cem,
GRÜNE |
10:08:59 | Stuttgart II |
Mörseburg, Maximilian Rick,
CDU |
10:08:59 | Böblingen |
Biadacz, Marc Josef,
CDU |
10:08:59 | Esslingen |
Grübel, Markus,
CDU |
10:08:58 | Augsburg-Stadt |
Dr. Ullrich, Volker Michael,
CSU |
10:08:58 | Augsburg-Land |
Durz, Hansjörg,
CSU |
10:08:58 | Donau-Ries |
Lange, Ulrich,
CSU |
10:08:58 | Neu-Ulm |
Engelhard, Alexander,
CSU |
10:08:57 | Roth |
Edelhäußer, Ralph,
CSU |
10:08:57 | Aschaffenburg |
Lindholz, Andrea,
CSU |
10:08:57 | Bad Kissingen |
Bär, Dorothee Gisela Renate Maria,
CSU |
10:08:57 | Main-Spessart |
Hoffmann, Alexander,
CSU |
10:08:57 | Schweinfurt |
Dr. Weisgerber, Anja,
CSU |
10:08:57 | Würzburg |
Lehrieder, Paul Alois,
CSU |
10:08:56 | Ansbach |
Auernhammer, Artur,
CSU |
10:08:56 | Erlangen |
Müller, Stefan,
CSU |
10:08:56 | Fürth |
Winkler, Tobias,
CSU |
10:08:56 | Nürnberg-Nord |
Brehm, Sebastian,
CSU |
10:08:56 | Nürnberg-Süd |
Frieser, Michael,
CSU |
10:08:55 | Bamberg |
Silberhorn, Thomas,
CSU |
10:08:55 | Bayreuth |
Dr. Launert, Silke,
CSU |
10:08:55 | Coburg |
Dr. Geissler, Jonas Alexander Tecumseh,
CSU |
10:08:55 | Hof |
Dr. Friedrich, Hans-Peter,
CSU |
10:08:55 | Kulmbach |
Zeulner, Emmi,
CSU |
10:08:54 | Straubing |
Rainer, Alois Georg Josef,
CSU |
10:08:54 | Amberg |
Hierl, Susanne,
CSU |
10:08:54 | Regensburg |
Aumer, Peter,
CSU |
10:08:54 | Schwandorf |
Englhardt-Kopf, Martina,
CSU |
10:08:54 | Weiden |
Rupprecht, Albert Robert,
CSU |
10:08:53 | Weilheim |
Dobrindt, Alexander,
CSU |
10:08:53 | Deggendorf |
Erndl, Thomas Maximilian,
CSU |
10:08:53 | Landshut |
Oßner, Florian,
CSU |
10:08:53 | Passau |
Scheuer, Andreas Franz,
CSU |
10:08:53 | Rottal-Inn |
Straubinger, Max,
CSU |
10:08:52 | München-Land |
Hahn, Florian Peter,
CSU |
10:08:52 | Rosenheim |
Ludwig, Daniela,
CSU |
10:08:52 | Bad Tölz-Wolfratshausen – Miesbach |
Radwan, Alexander Gamal,
CSU |
10:08:52 | Starnberg – Landsberg am Lech |
Kießling, Michael,
CSU |
10:08:52 | Traunstein |
Dr. Ramsauer, Peter,
CSU |
10:08:51 | Fürstenfeldbruck |
Staffler, Katrin,
CSU |
10:08:51 | Ingolstadt |
Dr. Brandl, Reinhard,
CSU |
10:08:51 | München-Nord |
Loos, Bernhard Siegfried,
CSU |
10:08:51 | München-Ost |
Dr. Stefinger, Wolfgang Dieter,
CSU |
10:08:51 | München-Süd |
Schäfer, Jamila Anna,
GRÜNE |
10:08:51 | München-West/Mitte |
Pilsinger, Stephan Nikolaus,
CSU |
10:08:50 | Bremen I |
Ryglewski, Sarah Janina,
SPD |
10:08:50 | Bremen II – Bremerhaven |
Schmidt, Uwe,
SPD |
10:08:50 | Altötting |
Mayer, Stephan,
CSU |
10:08:50 | Erding – Ebersberg |
Dr. Lenz, Andreas,
CSU |
10:08:50 | Freising |
Irlstorfer, Erich,
CSU |
10:08:49 | Aachen I |
Krischer, Oliver (Mandat verzichtet),
GRÜNE |
10:08:49 | Leverkusen – Köln IV |
Dr. Lauterbach, Karl Wilhelm,
SPD |
10:08:49 | Neuss I |
Gröhe, Gottfried Hermann,
CDU |
10:08:49 | Duisburg II |
Özdemir, Mahmut,
SPD |
10:08:48 | Heinsberg |
Oellers, Wilfried,
CDU |
10:08:48 | Rhein-Sieg-Kreis I |
Winkelmeier-Becker, Elisabeth,
CDU |
10:08:48 | Oberbergischer Kreis |
Dr. Brodesser, Carsten,
CDU |
10:08:48 | Krefeld II – Wesel II |
Dieren, Jan Ulrich,
SPD |
10:08:48 | Duisburg I |
Bas, Bärbel,
SPD |
10:08:47 | Düren |
Rachel, Thomas Walther,
CDU |
10:08:47 | Euskirchen – Rhein-Erft-Kreis II |
Seif, Detlef,
CDU |
10:08:47 | Steinfurt I – Borken I |
Spahn, Jens Georg,
CDU |
10:08:47 | Warendorf |
Rehbaum, Henning,
CDU |
10:08:47 | Olpe – Märkischer Kreis I |
Müller, Florian Matthias,
CDU |
10:08:46 | Wuppertal I |
Lindh, Helge Frederik,
SPD |
10:08:46 | Steinfurt III |
Karliczek, Anja Maria-Antonia,
CDU |
10:08:46 | Münster |
Klein-Schmeink, Maria Anna,
GRÜNE |
10:08:46 | Hagen – Ennepe-Ruhr-Kreis I |
Schisanowski, Timo,
SPD |
10:08:46 | Märkischer Kreis II |
Ziemiak, Paul,
CDU |
10:08:45 | Recklinghausen I |
Schwabe, Frank,
SPD |
10:08:45 | Recklinghausen II |
Nickholz, Brian,
SPD |
10:08:45 | Bottrop – Recklinghausen III |
Gerdes, Michael,
SPD |
10:08:45 | Minden-Lübbecke I |
Post, Achim Jürgen,
SPD |
10:08:45 | Unna I |
Kaczmarek, Oliver,
SPD |
10:08:44 | Borken II |
König, Anne,
CDU |
10:08:44 | Herford – Minden-Lübbecke II |
Schwartze, Stefan,
SPD |
10:08:44 | Lippe I |
Berghahn, Jürgen,
SPD |
10:08:44 | Bochum I |
Schäfer, Axel Helmut,
SPD |
10:08:44 | Hochsauerlandkreis |
Merz, Joachim-Friedrich Martin Josef,
CDU |
10:08:43 | Köln I |
Abdi, Sanae,
SPD |
10:08:43 | Bonn |
Uhlig, Katrin Babette,
GRÜNE |
10:08:43 | Mönchengladbach |
Dr. Krings, Günter,
CDU |
10:08:43 | Wesel I |
Keller, Rainer Johannes (verstorben),
SPD |
10:08:43 | Höxter – Gütersloh III – Lippe II |
Haase, Christian,
CDU |
10:08:42 | Köln II |
Lehmann, Sven,
GRÜNE |
10:08:42 | Köln III |
Dr. Mützenich, Rolf Heinrich,
SPD |
10:08:42 | Dortmund I |
Peick, Jens,
SPD |
10:08:42 | Dortmund II |
Poschmann, Sabine,
SPD |
10:08:42 | Soest |
Thies, Hans-Jürgen,
CDU |
10:08:41 | Rhein-Erft-Kreis I |
Dr. Kippels, Georg,
CDU |
10:08:41 | Solingen – Remscheid – Wuppertal II |
Schäfer, Ingo,
SPD |
10:08:41 | Gütersloh I |
Brinkhaus, Ralph,
CDU |
10:08:41 | Ennepe-Ruhr-Kreis II |
Echeverria, Inaki Axel,
SPD |
10:08:41 | Herne – Bochum II |
Müntefering, Michelle-Jasmin Gabriele,
SPD |
10:08:40 | Krefeld I – Neuss II |
Heveling, Ansgar Guido Karl Johannes,
CDU |
10:08:40 | Coesfeld – Steinfurt II |
Henrichmann, Marc,
CDU |
10:08:40 | Bielefeld – Gütersloh II |
Dr. Esdar, Wiebke,
SPD |
10:08:40 | Paderborn |
Dr. Linnemann, Carsten Christoffer,
CDU |
10:08:40 | Siegen-Wittgenstein |
Klein, Volkmar,
CDU |
10:08:39 | Mettmann I |
Dr. Wiener, Klaus,
CDU |
10:08:39 | Mettmann II |
Beyer, Peter,
CDU |
10:08:39 | Mülheim – Essen I |
Fiedler, Sebastian,
SPD |
10:08:39 | Essen II |
Heidenblut, Dirk,
SPD |
10:08:39 | Essen III |
Hauer, Matthias,
CDU |
10:08:39 | Gelsenkirchen |
Töns, Markus,
SPD |
10:08:38 | Düsseldorf II |
Rimkus, Andreas,
SPD |
10:08:38 | Viersen |
Dr. Plum, Martin,
CDU |
10:08:38 | Kleve |
Rouenhoff, Stefan,
CDU |
10:08:38 | Oberhausen – Wesel III |
Vöpel, Dirk,
SPD |
10:08:38 | Hamm – Unna II |
Thews, Michael Eckardt,
SPD |
10:08:37 | Lübeck |
Klüssendorf, Tim,
SPD |
10:08:37 | Aachen II |
Moll, Claudia,
SPD |
10:08:37 | Rhein-Sieg-Kreis II |
Dr. Röttgen, Norbert Alois,
CDU |
10:08:37 | Rheinisch-Bergischer Kreis |
Dr. Tebroke, Hermann-Josef Johann,
CDU |
10:08:37 | Düsseldorf I |
Jarzombek, Thomas,
CDU |
10:08:36 | Plön – Neumünster |
Dr. Klinck, Kristian,
SPD |
10:08:36 | Pinneberg |
Dr. Stegner, Ralf,
SPD |
10:08:36 | Segeberg – Stormarn-Mitte |
Bergt, Bengt Axel,
SPD |
10:08:36 | Ostholstein – Stormarn-Nord |
Hagedorn, Bettina,
SPD |
10:08:36 | Herzogtum Lauenburg – Stormarn-Süd |
Dr. Scheer, Nina,
SPD |
10:08:35 | Flensburg – Schleswig |
Habeck, Robert,
GRÜNE |
10:08:35 | Nordfriesland – Dithmarschen Nord |
Damerow, Astrid,
CDU |
10:08:35 | Steinburg – Dithmarschen Süd |
Helfrich, Mark,
CDU |
10:08:35 | Rendsburg-Eckernförde |
Rix, Sönke,
SPD |
10:08:35 | Kiel |
Stein, Jens Mathias,
SPD |
10:08:34 | Waldeck |
Dilcher, Esther,
SPD |
10:08:34 | Werra-Meißner – Hersfeld-Rotenburg |
Roth, Michael,
SPD |
10:08:34 | Gießen |
Döring, Felix Maximilian,
SPD |
10:08:34 | Hochtaunus |
Koob, Markus Benjamin,
CDU |
10:08:34 | Wetterau I |
Pawlik, Natalie,
SPD |
10:08:34 | Bergstraße |
Dr. Meister, Michael Günther,
CDU |
10:08:33 | Marburg |
Bartol, Sören,
SPD |
10:08:33 | Lahn-Dill |
Schmidt, Dagmar,
SPD |
10:08:33 | Wiesbaden |
Jung, Ingmar Ludwig (Mandat verzichtet),
CDU |
10:08:33 | Frankfurt am Main I |
Zorn, Armand,
SPD |
10:08:33 | Frankfurt am Main II |
Nouripour, Omid,
GRÜNE |
10:08:32 | Main-Kinzig – Wetterau II – Schotten |
Müller, Bettina,
SPD |
10:08:32 | Rheingau-Taunus – Limburg |
Willsch, Klaus-Peter,
CDU |
10:08:32 | Hanau |
Oehl, Jan Lennard,
SPD |
10:08:32 | Groß-Gerau |
Wegling, Melanie,
SPD |
10:08:32 | Darmstadt |
Larem, Andreas,
SPD |
10:08:32 | Odenwald |
Dr. Zimmermann, Jens,
SPD |
10:08:31 | Kassel |
Gremmels, Timon (Mandat verzichtet),
SPD |
10:08:31 | Schwalm-Eder |
Dr. Franke, Edgar Konrad Hartmut,
SPD |
10:08:31 | Fulda |
Brand, Michael Karl,
CDU |
10:08:31 | Main-Taunus |
Altenkamp, Norbert Maria,
CDU |
10:08:31 | Offenbach |
Simon, Björn Manuel,
CDU |
10:08:26 | Pirmasens |
Glöckner, Angelika,
SPD |
10:08:26 | Südpfalz |
Hitschler, Thomas,
SPD |
10:08:25 | Montabaur |
Dr. Machalet, Tanja,
SPD |
10:08:25 | Mainz |
Baldy, Daniel,
SPD |
10:08:25 | Worms |
Metzler, Jan,
CDU |
10:08:25 | Ludwigshafen/Frankenthal |
Schreider, Christian Willi Heribert,
SPD |
10:08:25 | Neustadt – Speyer |
Steiniger, Johannes Eberhard,
CDU |
10:08:25 | Kaiserslautern |
Mieves, Matthias David,
SPD |
10:08:24 | Koblenz |
Oster, Josef,
CDU |
10:08:24 | Mosel/Rhein-Hunsrück |
Dr. Bröhr, Marlon,
CDU |
10:08:24 | Kreuznach |
Dr. Weingarten, Joe,
SPD |
10:08:24 | Bitburg |
Schnieder, Patrick,
CDU |
10:08:24 | Trier |
Hubertz, Verena Ute,
SPD |
10:08:23 | Erzgebirgskreis I |
Dietz, Thomas,
AfD |
10:08:23 | Zwickau |
Moosdorf, Matthias,
AfD |
10:08:23 | Vogtlandkreis |
Magwas, Yvonne,
CDU |
10:08:23 | Neuwied |
Rüddel, Erwin Josef,
CDU |
10:08:23 | Ahrweiler |
Heil, Mechthild,
CDU |
10:08:22 | Dresden I |
Dr. Reichel, Markus,
CDU |
10:08:22 | Dresden II – Bautzen II |
Rohwer, Lars,
CDU |
10:08:22 | Mittelsachsen |
Bachmann, Carolin,
AfD |
10:08:22 | Chemnitz |
Müller, Detlef,
SPD |
10:08:22 | Chemnitzer Umland – Erzgebirgskreis II |
Moncsek, Mike,
AfD |
10:08:21 | Leipzig II |
Pellmann, Sören,
DIE LINKE |
10:08:21 | Leipzig-Land |
Naujok, Edgar,
AfD |
10:08:21 | Meißen |
Lenk, Barbara,
AfD |
10:08:21 | Bautzen I |
Hilse, Karsten,
AfD |
10:08:21 | Görlitz |
Chrupalla, Tino,
AfD |
10:08:21 | Sächsische Schweiz-Osterzgebirge |
Janich, Steffen,
AfD |
10:08:20 | Nordsachsen |
Bochmann, René,
AfD |
10:08:20 | Leipzig I |
Lehmann, Jens,
CDU |
10:08:20 | Gera – Greiz – Altenburger Land |
Brandner, Stephan Günther,
AfD |
10:08:20 | Saalfeld-Rudolstadt – Saale-Holzland-Kreis – Saale-Orla-Kreis |
Prof. Dr. Kaufmann, Michael Heinz,
AfD |
10:08:20 | Suhl – Schmalkalden-Meiningen – Hildburghausen – Sonneberg |
Ullrich, Frank,
SPD |
10:08:19 | Eichsfeld – Nordhausen – Kyffhäuserkreis |
Grund, Manfred,
CDU |
10:08:19 | Eisenach – Wartburgkreis – Unstrut-Hainich-Kreis |
Stöber, Klaus,
AfD |
10:08:19 | Jena – Sömmerda – Weimarer Land I |
Dr. Becker, Holger,
SPD |
10:08:19 | Gotha – Ilm-Kreis |
Bühl, Marcus,
AfD |
10:08:19 | Erfurt – Weimar – Weimarer Land II |
Schneider, Carsten,
SPD |
10:08:18 | Salzgitter – Wolfenbüttel |
Kreiser, Dunja Eleonore Angelika,
SPD |
10:08:18 | Braunschweig |
Dr. Pantazis, Christos,
SPD |
10:08:18 | Helmstedt – Wolfsburg |
Mohrs, Falko (Mandat verzichtet),
SPD |
10:08:18 | Goslar – Northeim – Osterode |
Heiligenstadt, Frauke,
SPD |
10:08:18 | Göttingen |
Dr. Philippi, Andreas Milan Gerhard (Mandat verzichtet),
SPD |
10:08:17 | Celle – Uelzen |
Otte, Henning Rudolf Helmut,
CDU |
10:08:17 | Gifhorn – Peine |
Heil, Wolfgang-Hubertus,
SPD |
10:08:17 | Hameln-Pyrmont – Holzminden |
Schraps, Johannes,
SPD |
10:08:17 | Hannover-Land II |
Dr. Miersch, Matthias,
SPD |
10:08:17 | Hildesheim |
Westphal, Bernd Helmut,
SPD |
10:08:16 | Stadt Osnabrück |
Gava, Manuel,
SPD |
10:08:16 | Nienburg II – Schaumburg |
Völlers, Marja-Liisa,
SPD |
10:08:16 | Stadt Hannover I |
Ahmetovic, Adis,
SPD |
10:08:16 | Stadt Hannover II |
Fahimi, Yasmin (Mandat verzichtet),
SPD |
10:08:16 | Hannover-Land I |
Schamber, Rebecca,
SPD |
10:08:15 | Osterholz – Verden |
Mattfeldt, Andreas,
CDU |
10:08:15 | Rotenburg I – Heidekreis |
Klingbeil, Lars,
SPD |
10:08:15 | Harburg |
Stadler, Svenja,
SPD |
10:08:15 | Lüchow-Dannenberg – Lüneburg |
Blankenburg, Jakob,
SPD |
10:08:15 | Osnabrück-Land |
Dr. Berghegger, André (Mandat verzichtet),
CDU |
10:08:14 | Cuxhaven – Stade II |
Schneider, Daniel Dominik,
SPD |
10:08:14 | Stade I – Rotenburg II |
Grundmann, Oliver Klaus,
CDU |
10:08:14 | Mittelems |
Stegemann, Albert,
CDU |
10:08:14 | Cloppenburg – Vechta |
Breher, Silvia Maria,
CDU |
10:08:14 | Diepholz – Nienburg I |
Knoerig, Axel,
CDU |
10:08:13 | Unterems |
Connemann, Gitta,
CDU |
10:08:13 | Friesland – Wilhelmshaven – Wittmund |
Möller, Siemtje Victoria Regine Ilse Santjer,
SPD |
10:08:13 | Oldenburg – Ammerland |
Rohde, Dennis,
SPD |
10:08:13 | Delmenhorst – Wesermarsch – Oldenburg-Land |
Mittag, Susanne,
SPD |
10:08:12 | Hamburg-Wandsbek |
Özoğuz, Saliha Aydan,
SPD |
10:08:12 | Hamburg-Bergedorf – Harburg |
Hakverdi, Metin,
SPD |
10:08:12 | Aurich – Emden |
Saathoff, Johann,
SPD |
10:08:12 | Dahme-Spreewald – Teltow-Fläming III – Oberspreewald-Lausitz I |
Lehmann, Sylvia,
SPD |
10:08:12 | Elbe-Elster – Oberspreewald-Lausitz II |
Walter, Hannes Artur Gerhard,
SPD |
10:08:11 | Hamburg-Eimsbüttel |
Dr. Steffen, Till Benjamin,
GRÜNE |
10:08:11 | Hamburg-Nord |
Martin, Dorothee Katja Julia,
SPD |
10:08:11 | Potsdam – Potsdam-Mittelmark II – Teltow-Fläming II |
Scholz, Olaf,
SPD |
10:08:11 | Frankfurt (Oder) – Oder-Spree |
Papendieck, Mathias,
SPD |
10:08:11 | Cottbus – Spree-Neiße |
Wallstein, Maja Scarlett,
SPD |
10:08:10 | Hamburg-Mitte |
Droßmann, Falko,
SPD |
10:08:10 | Hamburg-Altona |
Heitmann, Linda,
GRÜNE |
10:08:10 | Oberhavel – Havelland II |
Fäscher, Ariane,
SPD |
10:08:10 | Märkisch-Oderland – Barnim II |
Koß, Simona,
SPD |
10:08:10 | Brandenburg an der Havel – Potsdam-Mittelmark I – Havelland III – Teltow-Fläming I |
Eichwede, Sonja Katharina,
SPD |
10:08:09 | Prignitz – Ostprignitz-Ruppin – Havelland I |
Papenbrock, Wiebke,
SPD |
10:08:09 | Uckermark – Barnim I |
Zierke, Stefan,
SPD |
10:08:09 | Saarlouis |
Maas, Heiko Josef (Mandat verzichtet),
SPD |
10:08:09 | St. Wendel |
Petry, Christian,
SPD |
10:08:09 | Homburg |
Limbacher, Esra-Leon Ruben,
SPD |
10:08:08 | Saarbrücken |
Ortleb, Josephine Loulou,
SPD |